EFOP-3.9.2-16-2017-00008

Humán kapacitások fejlesztése a Solt járásban

ÖKOVERSENNYEL egybekötött interaktív előadások szervezése és lebonyolítása.

A hátrányos helyzetű régiókban tapasztalható, hogy a környezetvédelem, a fenntarthatóság problémája kevéssé jelenik meg az ott élők mindennapjaiban.

A Fénykörközösség Nonprofit Kft. konzorciumi partnerként vesz részt az az EFOP-3.9.2-16-2017 pályázat keretében megvalósuló alábbi projektekben:

A Fénykörközösség Nonprofit Kft. vállalása, hogy Ökoversennyel egybekötött interaktív előadások szervezésével és lebonyolításával (településenként 1 előadás és 1 verseny), és Közösségi vetélkedőkkel egybekötött interaktív előadássorozat szervezésével és lebonyolításával, az együttműködési készségek és a projektgondolkodással kapcsolatos egyéni és közösségi kompetenciák megismerése érdekében (településenként 2 előadás, tréning) tevékenységekkel járul hozzá az Informális és nem formális képzésben résztvevő gyerekek és fiatalok (7-24 éves korúak) száma indikátor teljesítéséhez.

Az EFOP-3.9.2-16-2017 pályázat keretében megvalósuló programjaink célja, hogy fontos, környezettudatossággal kapcsolatos tartalmakat adjunk át az iskolásoknak, a gyerekeken keresztül pedig a szülőket, pedagógusokat is érzékenyítse a megújuló energiák, a szelektív hulladékgyűjtés vagy az újrahasznosítás területén.

ÖKOVERSENNYEL egybekötött interaktív előadások szervezése és lebonyolítása. (településenként 1 előadás és 1 verseny) - A fenntartható fejlődéssel kapcsolatos ismeretek bővítése, öko-tudatosság fejlesztése céljából szervezett programokon való részvétel.

Az ökoversennyel egybekötött előadások fő célja:

Az ökoversennyel egybekötött előadások fő célja, hogy a felnövekvő nemzedékek ismerjék meg és becsüljék az életformák gazdag változatosságát a természetben és a kultúrában. Meg kell tanulniuk, hogy az erőforrásokat tudatosan, takarékosan és felelősségteljesen, megújulási képességükre tekintettel használják. Cél, hogy a természet és a környezet ismeretén és szeretetén alapuló környezetkímélő, értékvédő, a fenntarthatóság mellett elkötelezett magatartás váljék meghatározóvá a tanulók számára. Fel kell készíteni őket a környezettel kapcsolatos állampolgári kötelességek és jogok gyakorlására. Törekedni kell arra, hogy a tanulók megismerjék azokat a gazdasági és társadalmi folyamatokat, amelyek változásokat, válságokat idézhetnek elő, továbbá kapcsolódjanak be közvetlen és tágabb környezetük értékeinek, sokszínűségének megérzésébe, gyarapításába.

A következő témákban kerül sor verseny és előadás megtartására: - energia-takarékosság és energia-hatékonyság, - megújuló energiák, - alkalmazkodás a klímaváltozáshoz, - környezetbarát közlekedés, - a fenntarthatóságot szolgáló életciklus alapú fogyasztói szemlélet elterjesztése.

A célcsoportot az általános iskolai felső tagozat alkotja. A fenti 5 témában kifejlesztett szakmai tartalmak illeszkednek a Nemzeti Alaptanterv (NAT) szerinti alábbi fejlesztési területekhez, kulcskompetenciákhoz, továbbá érintett műveltségterületekhez és tantárgyi tartalmakhoz: